Туманність Оріона (також відома як Мессьє 42,М42 та NGC 1976) – це найяскравіша емісійна туманність. Її поверхня простягається приблизно на 80 x 60 кутових мінут, що більш ніж в 4 рази перевищує площу повного Місяця.
Туманність видно навіть неозброєним оком та навіть у районах з високою світловою забрудненістю. При спостереженні, вона виглядає як центральна “зірка” в “мечі” Оріона, який складається з трьох зірок, розташованих на південь від поясу Оріона. “Зірка” виявляється нечіткою при якісному спостереженні, її туманну структуру можна розгледіти навіть через бінокль або невеликий телескоп.
«Велика Туманність Оріона» поряд з «Туманністю Андромеди», «Стожарами» та «Магеллановими Хмарами» входить до числа найвідоміших об’єктів далекого космосу. Це – чи не найбільш привабливий для аматорів астрономії зимовий об’єкт північного неба. Неясне світіння М42 добре помітно в районі «меча Оріона» (ι, θ і 45 Ori) навіть неозброєним оком. У польовий бінокль туманність вже добре видно як досить яскраву витягнуту хмаринку.
Минулого року я вже знімав цей об’єкт – тоді це було моє перше астрофото на новому місці.
Обладнання:
Телескоп: Arsenal GSO RC 6″
Камера: ZWO ASI1600MM-Cool
Фільтри: Optolong narrowband filters + ZWO EFWx8
Монтування: iOptron CEM25P
Програмне забезпечення: APT, Pixinsight, PHD2, StarTools, AffinityPhoto
Гід: Sky-Watcher finder-scope 50mm + RisingTech GCMOS mono camera
Панорама складена з трьох окремих кадрів для кожного фільтру, для кольору використана варіація палітри SHO.
Знято з балкона в м.Рівне