Яслі – скупчення, котре відоме ще з древніх часів. Скупчення було відомо Арату у 260 р. до н. е. Шарль Мессьє включив його в каталог комето-подобних об’єктів, незважаючи на його очевидну природу зоряного скупчення.
Скупчення Ясла знаходиться на відстані 577 світлових років від Землі. Це одне з найближчих до Землі скупчень після Потоку Великої Ведмедиці, Гіад і Плеяд. Вік скупчення оцінюється в 730 мільйонів років. Спочатку позначення Байєра ε Рака було приписано всьому скупчення (тобто, фактично вважалося окремою зіркою).
На безмісячну зимовому небі це розсіяне скупчення добре видно неозброєним оком в небагатому зірками зодіакальному сузір’ї Рака (між δ і γ) як неясна світла пляма округлої форми. Скупчення крім традиційного «Ясла» має ще назву «Вулик». І в хороший бінокль або самий невеликий телескоп з мінімальним збільшенням добре видно чому скупчення так названо — на місці «туманності» виявляється кілька десятків жовтуватих і помаранчевих зірок — наче безліч бджіл.
Я вже знімав цей об’єкт з іншим обладнанням – але завжди цікаво – як об’єкти будуть виглядати з іншим масштабом або з іншим обладнанням 🙂
Обладнання:
Телескоп: Sky-Watcher ED80 + SW Reducer-Corrector
Камера: ZWO ASI1600MM-Pro
Фільтри: Optolong L, R, G, B
Монтування: iOptron CEM25P
ПЗ: Stellarmate OS, Pixinsight, Affinity Photo
Загальний час витримки: 3 години 29 хвилин – L (1 г.), R (55 хв.), G (50 хв.), B (44 хв.)
Знято з балкона в м.Рівне.