Народився Роберт Пилипович у м.Ржищеві Київської обл. у родині німецьких емігрантів. Освіту здобував спочатку в Києво-Подольській гімназії, потім в третій Київський гімназії, яку він закінчив із Золотою медаллю у 1880р.
У1881р вступив до Київського ун-ту на Фізико-математичний факультет, де, за відмінне навчання був звільнений від плати за навчання, а на третьому курсі, як один із кращих студентів, отримував т.з. «професорську стипендію»!
Там же, з великою увагою, він слухає лекції М.В.Хандрикова (дир.Київської Астрономічної обсерваторії у 1870-1901рр) та приймає активну участь у практичних заняттях! Ще студентом, під впливом М.В.Хандрикова, Роберт Пилипович починає активно займатись теоретичною астрономією і вже в його першій науковій роботі «Способ предвычисления солнечных затмений» («Университетские известия», 1884. №9) розкрита теорія сонячних затемнень та наведені результати виконаного ним передобчислення затемнення 18 серпня 1887 року!
По закінченню ун-ту Р.П.Фогеля було відправлено у відрядження до Пулковської обсерваторії для отримання навичок з нових, на той час, астрофізичних методів – фотометрії та спектроскопії. Після захисту магістерської дисертації (1891) Роберт Пилипович від’їжджає на стажування у Західну Європу, навчається в кращих європейських обсерваторіях: в Парижі вивчав способи фотографування неба, в обсерваторіях Ніцци і Риму займався спектроскопією і став повністю підготовленим викладачем нового розділу астрономії – Астрофізики!
З 1883р Роберт Пилипович розпочинає свою педагогічну діяльність у Київському ун-ті, читає лекції з практичної і теоретичної астрономії та веде практичні заняття, проводить заняття на Вищих жіночих курсах, стає членом Київського Фізико-математичного тов-ва, Російського астрономічного тов-ва, а з 1901року стає Директором Астрономічної обсерваторії ун-ту!
Основні наукові роботи присвячені визначенню параболічних орбіт об’єктів. Його багаточисельні роботи з теорії визначення орбіт, по питанню кратних рішень, принесли йому заслужену популярність як одного із видатних СВІТОВИХ спеціалістів з теоретичної астрономії!
Р.П.Фогель – автор декількох підручників для вищої школи: «Курс сферической астрономии»(1910), «Основы теоретической астрономии»(1913), «Описательная астрономия»(1909, 1919).
Автор Шевела Юрій – Музей Фантастики та Космонавтики