Народився Борис Петрович у м.Кременчуці (зараз Полтавська обл.), після навчання у Полтавській гімназії(1899-1906) стає студентом Фізико-математичного факультету Харківського ун-ту(1910-1914). По закінченню, за рекомендацією свого вчителя Л.Струве, був залишений в ун-ті для підготовки до професури.
У 1916р проходив стажування в Пулковській обсерваторії під кер. А.Бєлопольського і С.Костинського.
У 1917-22рр – приват-доцент Харківського ун-ту, у 1922-31рр – професор астрономії, старший астроном обсерваторії Харківського ун-ту.
У 1926-29рр перебував у науковому відрядженні в США, у Гарвардській обсерваторії. З 1931р працював у Пулковській обсерваторії завідуючим астрофізичним відділом, а з 1933р стає її директором!
Наукові роботи присвячені різним проблемам астрофізики. Одним з перших почав вивчати природу планетарних туманностей, досліджував фізичні умови в них і їхні різні форми як фігури рівноваги газових мас, що перебувають під дією сил тяжіння центральної зірки і відштовхувальних сил світового тиску, визначив світимості центральних зірок і висловив підтверджене подальшими дослідженнями припущення про малість їхніх мас.
У 1927р спільно з В.Лейтеном визначив відстань Сонця від Галактичної площини, у 1929р спільно з Отто Струве розглянув фізичні умови в міжзоряному газі з погляду утворення ліній поглинання, у 1928р спільно з Д.Мензелем виконав піонерську роботу, присвячену джерелам зоряної енергії, в якій процеси звільнення внутрізоряної енергії розглядалися з погляду статистичної механіки і першим серед астрономів серйозно розглянув астрономічні аспекти космічних променів.
Також приділяв багато уваги вивченню Сонця, брав участь у декількох експедиціях для спостереження сонячних затемнень. Був головою спеціальної комісії АН СРСР з підготовки до спостереження затемнення 19 червня 1936р, коли вперше була розроблена єдина програма спостережень (у зоні затьмарення були встановлені 6 стандартних коронографів).
Широкою популярністю користувалася монографія Б.Герасимовича «Сонячна фізика», видана у 1933р українською і у 1935р російською мовами!
Був членом Німецького, Французького і Американського астрономічного тов-ва, Королівського астрономічного тов-ва в Лондоні, Американської асоціації спостерігачів змінних зірок і Американського географічного тов-ва!
За звинуваченням у організації контрреволюційної групи пулковських астрономів (т.н.«пулковское дело») заарештований(28 червня 1937р) і 30 листопада того-ж року, розстріляний.
Реабілітований (посмертно) у 1956 році.
На честь Бориса Герасимовича у м.Кременчуці існує вулиця «Академіка Герасимовича», також його ім’ям названі кратер у південній півкулі зворотного боку Місяця Моря Східного і Мала планета №2126 – ГЕРАСИМОВИЧ!
Автор Шевела Юрій – Музей Фантастики та Космонавтики