У кампанії взяли участь Вадим Мулявка, Олексій Семещук із міста Рівне, Сергій Плакса із міста Краматорськ, а також Володимир Сулим, Олександр Мельник і Дмитро Сенченко із міста Суми.
Проект розпочався 9 березня та закінчився 6 квітня 2018 року. Учасники отримували зображення, отримані на 1,5 метровому телескопі G96 Каталінського огляду, що розташований на вершині гори Леммон поблизу міста Тусон, Штату Арізона.
Ці знімки дозволяють зробити оригінальні (нові) відкриття астероїдів, чи інших навколоземних об’єктів. Слід згадати, що Каталінський огляд займає лідируючі позиції за загальною кількісті відкритих навколоземних об’єктів та небезпечних астероїдів.
До речі, це не перші спроби у цьому проекті. Навесні 2017 року наша команда уже була учасником пілотного запуску цієї міжнародної програми. Після розробки proof of concept IASC та Каталінський огляд розширили кількість команд до десяти, серед яких є команди з Португалії, Білорусі, Індії, Бразилії, Болгарії, Ірану, Панами та України. Сподіваємося на успіх цього разу!
UPD 04.04.2018
UPD 12.04.2018
Цього разу впродовж місяця ми отримали всього 8 сетів знімків, ймовірно через несприятливі погодні умови. Володимиру Сулиму вдалося віднайти на одному із сетів два рухомі об’єкти, які наразі очікують підтвердження разом з іншими, що можуть увійти до списку попередніх (Preliminary) відкриттів, як свідчить лист від керівників проекту.
Greetings from the International Astronomical Search Collaboration
End of Campaign
Today we conclude the Catalina Sky Survey NEO Asteroid Search Campaign. Thank you to our teams, you were wonderful!
We are currently validating six detections. Should they be confirmed as preliminaries, we will send out another email with that information. Certificates will go out later this week.We look forward to having you join us again in future campaigns.
In the meantime,
Happy Hunting!!Cassidy Davis
IASC CoordinatorDepartment of Mathematics & Astronomy
Holland School of Science & Mathematics
Hardin-Simmons University
Abilene, TX 79698
Якщо ці рухомі тіла будуть спостерігаються вдруге на протязі 7-10 днів, що дозволить підтвердити їх існування та орбіту, – то вони отримають статус Provisional, тимчасовий код, наприклад – 2015 RV82.
Сертифікати, що отримуються учасники від організаторів:
https://www.streetastronomy.com.ua/wp-content/uploads/2018/03/Street-Astronomy-1.pdf
Разом з командою продовжуємо рухатися далі та з 8 квітня по 6 травня прийматимемо участь у проекті Astronomers Without Borders Asteroid Search Campaign.