Максимум потоку очікується у День Землі – 22 квітня, а саме недільного вечора, починаючи з 21:00 за Києвом (18:00 UTC) і впродовж всієї ночі, аж до світанку.
Міжнародна метеорна організація прогнозує від 15 до 20 метеорів на годину на темному, незасвіченому міськими вогнями небі, залежно від локації спостерігача.
Радіант – точка, з якої метеори вилітають, буде високо у вечірньому небі в сузір’ї Ліри на північний схід від Веги, однієї з найяскравіших зірок, помітних в нічному небі в цей час року. Однак не дивіться прямо на радіант, бо ви можете пропустити метеорити з найдовшими хвостами, за якими найцікавіше спостерігати.
Перша згадка про цей метеорний потік датується 687 роком до нашої ери й знайдена в короткій хроніці стародавнього Китаю — Цзо-чжуань.
Як уже згадувалося, Ліриди – це частки комети C/1861G1 Тетчер, що має орбіту близько 415 років. Сплески інтенсивності метеорного потоку відбувалися з інтервалом приблизно 60 років: у 1803, 1862, 1922 та 1982 роках. Наступний пік активності з великою кількістю метеорів повинен відбутися близько 2042 року. Але якщо ви зможете побачити
Класний ресурс, що показує анімацію вигляду метеорного потоку Ліриди (і не тільки) з космосу – https://www.meteorshowers.org/
Чистого усім неба та вдалих спостережень!