Це пілотний проект обсерваторії Mt. Lemmon SkyCenter та організації IASC, створений у співпраці з директором обсерваторії Еріком Крістенсеном (Eric Christensen).
А загалом CSS – це проект NASA, створений для пошуку потенційно небезпечних об’єктів – це космічні об’єкти (астероїди чи комети) з орбітами, що допускають зближення із Землею на потенційно небезпечну відстань, і мають достатньо великі розміри для того, щоб зіткнення завдало шкоди. І варто сказати, що у цих пошуках CSS огляд неба займає чи не найперше місце у відкритті таких космічних тіл.
Для участі було запрошено 10 команд:
- NUCLIO (Portugal)
- Haus der Astronomie (Germany)
- Center for Theoretical Physics (Poland)
- Astronomical Observatory (Bulgaria)
- Clube de Astronomia Louis Cruls (Brazil)
- ALDA (Venezuela)
- Liceo Barros Blancos 2 (Uruguay)
- Asteroids of Peace (Iran)
- Street Astronomy (Ukraine)
- Poornima University (India)
Склад команди був наступний: Вадим Мулявка (Рівне), Олексій Семещук (Рівне), Лавренко Юлій (Шепетівка), Володимир Сулим (Суми), Андрій Катькалов (Суми) та Сергій Плакса (Краматорськ).
Проект тривав з 19 травня по 17 червня. Загалом процес отримання та обробки знімків неба нічим не відрізнявся від інших програм, у яких ми брали участь.
Тому детально як це відбувається можна почитати у статті про попередню кампанію від наших колег з м.Суми.
Вікно програми Astrometrica з даними
Працювали зі знімками 1,5-м f/2 рефлектора системи Кассегрена обсерваторії Mt. Lemmon SkyCenter, що належить Арізонському університету, штат Техас.
Нам вдалося знайти 4 об’єкти, що увійшли до списку попередніх відкриттів. Два об’єкти з внутрішніми кодами UKR0042 та UKR0043 були знайдені Сергієм Плаксою, а UKR0045 та UKR0046 були помічені Володимиром Сулимом. Ще два об’єкти вдалося віднайти на знімках команді з Бразилії.
Ознайомитись з тимчасовими кодами можна в документі нижче.
https://www.streetastronomy.com.ua/?attachment_id=335
Тепер справа за Minor Planet Center та іншими шукачами астероїдів, що будуть найближчим часом в подібних програмах займатися пошуком астероїдів, та зможуть підтвердити наші відкритя. Уточнена астрометрія та фотометрія відомих об’єктів може допомогти визначити більш точну орбіту та їх інші характеристики. Це дасть змогу дізнатись напевне, чи є ці об’єкти новими астероїдами, чи це повторне відкриття уже відомих і існуючих в базі MPC тіл.
Незалежно від результату – це дуже важливо – знати детально траєкторію руху, швидкість, масу, яскравість таких тіл, як нових, так і відомих. Це дозволяє зменшити імовірність раптової астероїдної небезпеки для Землі.
Надалі International Astronomical Search Collaboration спільно з Catalina Sky Survey планують розширювати кількість учасників у проекті до 20 команд у жовтні 2017, та до 50 команд у березні 2018 року.
А це сертифікати, що отримують всі учасники від організаторів.
Детальніше про кампанії інших років:
IASC campaigns
Любителі астрономії із Рівного, Краматорська і Сум відкрили два астероїди
Участь українських аматорів у міжнародній кампанії з пошуку астероїдів взимку 2017
Рівне і Суми взяли участь у міжнародній кампанії з пошуку астероїдів
Catalina Sky Survey
Участь астрономів-аматорів з України в міжнародних кампаніях з пошуку астероїдів восени 2017
Українські астрономи-аматори ставлять власні рекорди з пошуку астероїдів.
Також ще у 2015 році, у іншому складі та під назвою StreetAstro Ukraine команді вдалося відкрити астроїд 2015 RV82.
До речі, 30 червня відзначається Asteroid day (Всесвітній день астероїдної небезпеки) – таким чином намагаються привернути увагу широких верств населення до небезпеки падіння астероїдів на Землю. В цей день у всьому світі проводяться різного роду навчальні заходи для широкого кола людей, де пояснюють важливість і небезпеку, яку можуть принести на Землю небезпечні об’єкти з космосу. Дата 30 червня обрана, оскільки саме в цей день в 1908 році на Землю впав Тунгуський метеорит.
Asteroid Day is a global day of education to help protect Earth from asteroids.
Asteroid Day is a global awareness campaign where people from around the world come together to learn about asteroids, the impact hazard they may pose, and what we can do to protect our planet, families, communities, and future generations from future asteroid impacts.
Офіційний сайт Asteroid Day – 30 червня очікується цілодобовий live-stream, присвячений астероїдній небезпеці Землі та способам вирішення та моніторингу цієї ситуації.
[…] http://www.streetastronomy.com.ua/articles/catalina-sky-survey-neo-asteroid-search-campaign.html […]