Після майже двадцяти років у космосі місія космічного апарату Кассіні завершиться 15 вересня 2017 року о 14:55 за Києвом.
В кінці 2016 року Кассіні виконав декілька важливих завершальних маневрів. Протягом останніх місяців зонд піднімався на орбіту, що проходила над планетою та внутрішнім краєм кілець Сатурна.
Проліт Кассіні між кільцями Сатурна. Художнє зображення. Credit: Cassini’s ‘Grand Finale’ at Saturn: NASA’s Plan in Pictures
Починаючи з 30 листопада 2016 року “Кассіні” рухався по орбіті над північним полюсом Сатурна, а потім почав перехід на орбіту, що проходила за зовнішнім краєм головних кілець планети – орбітою F-кільця. На цій орбіті КА “Кассіні” виконав близько 20 обертів навколо планети. Далі з 22 квітня 2017 року перебуваючи на одній з цих орбіт, “Кассіні” підійшов до центру вузького кільця F, з якого було розглянуто ще не досліджену область простору між планетою та її кільцями. Загалом було здійснено 22 прольоти крізь ці щілини.
Останній етап місії “Кассіні”, що отримав назву “Grand Finale” – космічний апарат зануриться в атмосферу Сатурна, передаючи при цьому дані про хімічний склад планети до тих пір, доки сигнал не буде втрачений. Це станеться 15 вересня 2017 року о 14:55 за Києвом. Це означає, що тоді ми втратимо сигнал від “Кассіні” назавжди. Цей час може змінитися (звіритись можна тут), оскільки атмосфера планети уповільнює космічний апарат на кожній з його фінальних орбіт. Нижче описано завершальні маневри “Кассіні” та час їх здійснення впродовж наступного тижня
Хронологія останніх етапів місії. Credit: NASA/JPL-Caltech
Входження в атмосферу планети та тертя у ній призведе до того, що згодом, після початку занурення, космічний апарат згорить, наче метеор.
Згоряння “Кассіні” в атмосфері Сатурна в уявленні художника.Credit: Cassini’s ‘Grand Finale’ at Saturn: NASA’s Plan in Pictures
Коли “Кассіні” порине у Сатурн під час “Grand Finale”, він збере настільки нову та цінну інформацію, яку не могли собі уявити навіть ті, хто планував цю місію. Космічний апарат зробить детальні карти гравітаційних і магнітних полів Сатурна, загляне всередину, під шари атмосфери, і, можливо, допоможе розгадати секрет — як швидко вони обертаються. Детектори “Кассіні” візьмуть зразок крижаних частинок, які потрапляють із кілець до атмосфери Сатурна. Це покращить наші знання про те, скільки космічного матеріалу в кільцях планети, і допоможе зрозуміти його походження.
Ну і, звичайно, Кассіні зробить фотографії Сатурна, його атмосфери, на різних рівнях під час входження, та системи кілець планети в умовах безпосередньої близькості до них.
Ще жодна з місій не досліджувала цей унікальний регіон планети так близько. Те що ми дізнаємося, допоможе нам краще зрозуміти, як планети-гіганти, та й цілі класи подібних планет скрізь у Всесвіті, — формуються і розвиваються. І в кінці своєї останньої орбіти, коли Кассіні потрапить в атмосферу Сатурна, він завершить свою двадцятирічну місію, гарантуючи, що біологічно цікаві світи Енцелад і Титан не будуть випадково забруднені стійкими земними бактеріями, котрі могли б вижити під час подорожі. Нас чекає хвилююче, авантюрне і романтичне завершення цієї захопливої історії відкриттів.
Alpha Centauri підготувала відео, в якому розповідається про основні етапи місії та відкриття, здійсненні впродовж усіх років дослідження Сатурна та його околиць.
Залишимо декілька посилань, де ви зможете почерпнути ще більше інформації про місію та дослідження планети:
Великий фінал Кассіні: зонд знімає останні кадри за кільцями Сатурна
Місія “Кассіні” досягла “Фіналу Опери”. Отримано останні знімки Титана
Зонд Кассіні пролітає над хмарами Сатурна
Великий фінал Кассіні: зонд знімає останні кадри за кільцями Сатурна
Місія “Кассіні” досягла “Фіналу Опери”. Отримано останні знімки Титана
Зонд Кассіні пролітає над хмарами Сатурна
Насолодитися зображеннями Сатурна, його супутників, кілець можна відвідавши медіа галерею космічного зонду Кассіні
Ще декілька цікавинок по темі:
Наскільки добре ви знаєте Сатурн? – тест від Alpha Centauri
Наскільки добре ви знаєте Сатурн? – тест від Alpha Centauri
Перекладено у ПАЛЯНИЦІ
Перекладачі: darkonus, StreetAstronomy, nkbss
Оригінал статті – Cassini Begins Epic Final Year at Saturn
Перекладачі: darkonus, StreetAstronomy, nkbss
Оригінал статті – Cassini Begins Epic Final Year at Saturn
Коментарі