Часто в людей, котрі мають фотообладнання при погляді на зоряне небо, виникає питання – “а як би виглядала певна частина неба з моїм фотоапаратом”?
Це ж питання часто турбує і астрофотографів та інших людей, і для того щоб дізнатися, як буде виглядати той чи інший об’єкт в об’єктиві камери, фотоапарата чи телескопа використовують різноманітні засоби.
Ми ж розглянемо чи не найпростіший – за допомогою програми Stellarium. Багато хто з Вас знає цю програму – віртуальний астропомічник і планетарій – в ній цікаво та просто можна проводити час споглядаючи різні астрономічні об’єкти.
Вікно програми “Stellarium”
Серед безлічі можливостей цієї програми є одна чудова річ: Image Sensor Frame. Цей функціонал дозволяє вирахувати поле зору вашої камери при використанні певного об’єктива чи телескопа. І звичайно ж, – показати чи поміститься певний об’єкт в полі зору!
Відкрийте програму Стелларіум і наведіться на будь-який об’єкт (наприклад Місяць чи Сонце). Для того щоб побачити, як буде виглядати об’єкт в полі зору камери в блоці, що знаходиться в правому верхньому куті натисніть прямокутник (другий зліва):
Після цього ви побачите об’єкт в режимі камери:
Червоні лінії – це якраз поле зору камери, а в правому верхньому куті – трішки нижче блоку піктограм Ви можете побачити варіації різних камер та об’єктивів (телескопів) та лінз (Барлоу, ред’юсери) – спробуйте різні комбінації. Чудово! Але ж хотілося б протестувати саме свою модель камери та об’єктива чи телескопа.
Звичайно ж така можливість є!
У правому верхньому кутку виберіть “Налаштування”. Відкриється меню налаштувань камери. Нас цікавить 2 пункти: Sensors та Telescopes (звичайно, потім ви поекспериментуєте з іншими налаштуваннями).
Перейдіть на вкладку Sensors. Ви побачите там список уже готових налаштувань для деяких камер. Тепер Вам потрібно знайти технічні характеристики своєї камери.
Відомі моделі та фірми мають характеристики своїх девайсів навіть на Вікіпедії – спробуйте пошукати там, або знайдіть інше джерело інформації про камеру.
Відомі моделі та фірми мають характеристики своїх девайсів навіть на Вікіпедії – спробуйте пошукати там, або знайдіть інше джерело інформації про камеру.
Приклади характеристик: